Karneval a pohádková stezka v MŠ Husova

Balónky, konfety, spousta zábavy, her, radosti a smíchu. I tak lze charakterizovat únor, který bývá v mateřských školách měsícem masek, pohádkových bytostí a karnevalů. Jinak tomu letos nebylo ani v Mateřské škole Husova Orlová – Město, kde si děti společně užily nejen karnevalové veselí, ale také pohádkovou stezku s překvapením. Úterý bylo již od rána výjimečné. Ve třídách se s nadšením a očekáváním postupně scházely děti v nápaditých maskách a kostýmech. V dopoledních hodinách přijel děti navštívit cirkus a s ním také dva klauni. Ti však zapomněli na svá zvířátka, která k cirkusu neodmyslitelně patří, a tak bylo vystoupení klaunů rázem v ohrožení. Děti však na nic nečekaly a pomohly klaunům zvířátka předvést tak věrohodně, že se celou show podařilo zachránit. Klauni dětem poděkovali, nechali je zahrát  si na hudební nástroje a rozloučili se společným tanečkem. Před samotnou promenádou v maskách a karnevalovými soutěžemi se děti posilnily sladkými dobrotami. Energie tak bylo dostatek nejen na diskotéku, ale také na pohybové hry, mezi kterými byla nejoblíbenější stará dobrá „židličková“! Ve čtvrtek odpoledne si děti přivedly na pomoc rodiče, aby společně pomohli pohádkovým bytostem s řešením nerůznějších úkolů. Po celé budově mateřské školy na děti čekalo celkem šest stanovišť. Na stanovištích již děti netrpělivě vyhlížely pohádkové bytosti. Na prvním stanovišti si děti u Ježibaby vyzkoušely létání na koštěti. Kouzelník, který ztratil svoji hůlku, prosil děti o pomoc s její výrobou na stanovišti číslo dvě. Na kost promočenému Vodníkovi se z rybníka ztratil jeho poklad. Správné nalezení a uložení předmětů zpět do hrníčků Vodníka zahřálo u srdce. Na čtvrtém stanovišti na děti čekala princezna ze zámku, které se nechtíc rozsypaly korálky. Děti pomáhaly princezně korálky posbírat a házením je vrátit zpět do šperkovnice. Rybářově dceři Zdeničce děti na pátém stanovišti zapletly copánek, aby splnila králův rozkaz přijet do království „učesaná-neučesaná“. Odvahu a odhodlání pak prokázaly na posledním stanovišti u draka chrlícího oheň, kterému mezi překážkami a nástrahami přinesly jeho ztracené dračí vejce. Na závěr daly děti i rodiče hlavy dohromady a otestovali své znalosti u netradičného pohádkového kvízu. Po úspěšném zdolání stezky a splnění všech úkolů dostaly děti sladkou odměnu a památeční medaili, kterou hrdě přebíraly s širokým úsměvem na tváři. Všem děkujeme za příjemně prožitý pohádkový týden a už teď se těšíme na příští rok!

Kristýna Konevalová, Dis.