Mikuláš ve školce

Každoroční návštěva Mikuláše v mateřské  škole je okamžikem, na který se všechny dětí těší. Za okny padá sníh, začal adventní čas a jako každý rok, i letos děti s napětím očekávají příchod Mikuláše, čerta a anděla. Datum 5. prosince je kouzelné. Letos je ale návštěva této trojice výjimečná. Společně s nimi k nám na návštěvu zavítali i žáci V. A ZŠ Školní. Starší děti byly nápomocny svým mladším kamarádům při obavách z čerta, dodávaly jim odvahu, ale také pomoc při zvládání strachu. Motýlci společně recitovali nacvičenou básničku „Anděl“ a berušky zazpívaly  „Skákal pes přes oves“. Školáci se nenechali zahanbit a předvedli píseň „Mik, Miku, Mikuláš“. Ti největší odvážlivci si nakonec zatančili pekelný tanec se samotným zástupcem pekla. Všichni za své snažení byli odměněni balíčky s dobrotami. Andělé nezapomněli odměnit i paní učitelky, paní školnici a paní kuchařku, za jejich snažení drobnými dárečky. Děti slíbily, že zůstanou celý rok hodné a čert si to může ověřit kdykoliv u paní učitelky. Hned poté se Mikuláš, čert a anděl rozloučili a odešli odměňovat další děti. Školáci však s námi ještě zůstali a všichni si užili společné dopolední hraní.

Bc. Jana Adamská